Bielkovinová dieta – obľúbený prostriedok na schudnutie

Posted by on 15.9.2018

Ako náhle pri postavení sa na váhu zistíte, že máte nejaké kilá navyše, tak nastane poplach v podobe hľadania spôsobov ako rýchlo a efektívne schudnúť. Je mnoho spôsobov, ale všetky vedú k tomu istému a síce začať od zmeny stravovania. Jedným z obľúbených a hlavne efektívnych prostriedkov na chudnutie je bielkovinová dieta, ktorej sa inak tiež hovorí proteínová či bezsacharidová.Jej princípom

Ako náhle pri postavení sa na váhu zistíte, že máte nejaké kilá navyše, tak nastane poplach v podobe hľadania spôsobov ako rýchlo a efektívne schudnúť. Je mnoho spôsobov, ale všetky vedú k tomu istému a síce začať od zmeny stravovania.
Jedným z obľúbených a hlavne efektívnych prostriedkov na chudnutie je bielkovinová dieta, ktorej sa inak tiež hovorí proteínová či bezsacharidová.Jej princípom je zníženie príjmu sacharidov a tukov a zvýšenie prísunu práve zmienených bielkovín.

zeleninový salát

Je to z toho dôvodu, že zníženie prísunu tukov a cukrov vedie k tomu, že si telo začne brať tieto látky zo zásob, ktoré má v tele a tým pádom spaľovať uložené zásoby tukov. Vyšší prísun bielkovín má zase za účel chrániť svalovú hmotu, aby zostala zachovaná, pretože často práve pri chudnutí dochádza k tomu, že telo spaľuje aj svalovú hmotu.

V čom spočíva jedálniček?

Stavu, ktorý v tele nastáva pri tomto procese sa hovorí ketóza.Jednoducho sa telo začne brániť nedostatku tukov a sacharidov a začne si z mastných kyselín vytvárať ketóny. Jedná sa o celkom prirodzený biologický stav a všetky potrebné živiny sa do tela dostávajú pomocou zdravej a vyváženej stravy.

hubnutí

Obsahom tejto diéty sú potraviny ako nie príliš tlsté mäso, ryby, nízkotučné mliečne výrobky, vajíčka, dostatočné množstvo zeleniny a podobne. Vylúčiť je potrebné pečivo, ryžu, cestoviny, sladkosti, tlsté a údené mäso, smažené výrobky, sladkosti a napríklad i zemiaky.
Vďaka týmto opatreniam sa budete cítiť plní energie, nebudete mať pocity hladu ani chuť na sladké a váš jedálniček bude zdravý a obsahovať všetko potrebné pre vaše telo i zdravie.

Pripravovať si zdravé jedlá občas zaberie viac času a sprevádza to tiež hromada kontroly a počítania, ale našťastie si môžete všetko zjednodušiť komfortom objednávania proteínovej stravy v podobe hotových jedál, nápojov či zdravých polotovarov, z ktorých si všetko jednoducho a rýchlo pripravíte.

Bielkovinová dieta – obľúbený prostriedok na schudnutie
5 (100%)2