Farby miestností a ich vplyv na psychiku

Posted by on 16.10.2018

. Nie každý uvíta pohľad na výrazne jasnú farbu na stenách, či celkový jasný kontrast izby. Avšak aj tu extistuje riešenie, ako spraviť jasné farby sympatickými. Viac Vám pomôže a napovie i webová adresa https://nettur.sk/nebojte-sa-jasnych-farieb-v-interieri. Niečo si na túto tému však povieme i v článku. V skratke by som riešenie na sympatické použitie jasnej farby v domácnosti

.

Nie každý uvíta pohľad na výrazne jasnú farbu na stenách, či celkový jasný kontrast izby. Avšak aj tu extistuje riešenie, ako spraviť jasné farby sympatickými. Viac Vám pomôže a napovie i webová adresa https://nettur.sk/nebojte-sa-jasnych-farieb-v-interieri.

myšlení


Niečo si na túto tému však povieme i v článku. V skratke by som riešenie na sympatické použitie jasnej farby v domácnosti zhrnul do jedného podstatného slova- kombinácia. Aj výrazná farba môže pôsobobiť príjemne, ak ju skombinujeme s farbami prostredia, aby bol konečný výsledok a efekt štýlový i sympatický.


Môžeme sa z viacerých zdrojov dopočuť i dočítať, že každá farba na človeka určitým spôsobom pôsobobí, avšak každá farba vyvoláva odlišný pocit. Veru je to pravda a určite ten pocit máte i Vy. Určitá farba ukľudňuje, iná naopak akosi povzbudzuje, pôsobí veselšie či agresívnejšie. Práve z toho dôvodu sa snažíme napríklad do spálne vybrať odlišnú farbu než do izby. Do kúpelne opäť inú, inú zasa do kuchyne.


V spálni by teda mali dominovať bledšie farby. Do izby alebo miestnosti, v ktorej sme najviac aktívni, tam zasa naopak, najlepšia by bola nejaká viditeľná, výraznejšia, veselšia, možno agresívnejšia farba, ktorá nás „nakopne.“ Vraví sa napríklad o vhodnosti červenej farby, ktorá tieto vlastnosti spĺňa asi najlepšie. Samozrejme, nebudeme mať všetci červenú izbu, ale môžeme použiť alternatívy, ktoré sú podobné tejto výraznej farbe, môžeme použiť i podobné variácie v podobe rôznych odtieňov.

.

interiér


•         Opakom červenej farby je modrá. Ide z nej určitý kľud, ale i chlad. Myslím, že tú by sme mohli použiť do kúpelne, alebo aj do miestnosti, v ktorej sa potrebujeme sústrediť.


Populárnou voľbou do bytu sa stáva i žltá a oranžová farba. Sú to také menej agresívne sestry farby červenej. Pôsobia optimisticky, dodávajú energiu, no pôsobia voľnejším dojmom. Ja osobne si napríklad pod týmito farbami predstavujem leto a všetku pohodu, ktorá s tým obdobím súvisí. 

Farby miestností a ich vplyv na psychiku
4 (80%)1
.