Upracte si byt rýchlo a efektívne

Posted by on 5.7.2018

Spraviť si systém v rýchlom a efektívnom upratovaní nie je vôbec komplikované. Poriadne si premyslite ktorou izbou chcete začať. Najlepšie je vybrať si izbu v ktorej sa nachádzate najčastejšie a pohybovať sa smerom k nej najmenej. Je pravdepodobné, že tam kde ste častejšie je väčší neporiadok. Ak máte do vašom vyte (či dome) poschodie, začnite od hora smerom nadol.Spálňa Ak


Spraviť si systém v rýchlom a efektívnom upratovaní nie je vôbec komplikované. Poriadne si premyslite ktorou izbou chcete začať. Najlepšie je vybrať si izbu v ktorej sa nachádzate najčastejšie a pohybovať sa smerom k nej najmenej. Je pravdepodobné, že tam kde ste častejšie je väčší neporiadok. Ak máte do vašom vyte (či dome) poschodie, začnite od hora smerom nadol.
mop, koště a lopata
Spálňa
Ak ste sa rozhodli začať spálňou, najprv v nej povysávajte. Potom dajte dole špinavé obliečky a dajte ich prať. Medzitým si usteľte posteľ a maličkosti z nočného stolíka dajte do zásuviek a skrine. Potom si vezmite utierku z mikrovlákna a utrite prach. Na koniec potom umyte podlahu a presúnte sa do ďalšej izby.

Prečo je dobre povysávať izbu hneď na začiatku? Pretože sa potom po izbe stále pohybuje a stále rozvirujeme prach. A tak keď povysávame väčšiu špinu a vlasy hneď na začiatku a potom utrieme prach a zmyjeme podlahu, zbabíme sa všetkého prachu. Ale je to na vás aký postup si zvolíte.

Obývačka
Postup je v podstate rovnaký ako v spálni. Dôležité je dať časopisy na jednu kôpku na vyhodenie, z ovládačov zotrieť prach a zvyšky jedál, uložiť ich k televízoru. Utrite stolík, na ktorom sa nachádza ďalší prach a omrvinky.  Žalúzie utrite prachovkou. Pohybujte sa od zadnej časti miestnosti ku dverám.

Kúpeľňa a wc
Do kúpeľne zavítajte ešte pred tým ako začnete upratovať. Nastriekajte na vaňu, umývadlo a wc čistiace prostriedky a nechajte pôsobiť. Najlepšie 40 minút. Za tento čas upracete spálňu a obývačku. Takto ušetríte veľa času. Potom umyte wc kefou vo vnútri a zvonka handričkou. Poutierajte aj vaňu a umývadlo. Pokračujte batériami. Keďže všetko bolo pred tým nastriekané čistiacim prostriedkom, špina ide dole veľmi dobre a rýchlo. Ešte utrite zrkadlo a podlahu a máte hotovo.

Kuchyňa
Začnite umytím riadu a nechajte ho odkvapkať. Ako v kúpeľni, aj tu si na začiatku nastriekajte čistiaci prostriedok na zašpinený sporák a sklo na trúbe. Počas umývania riadu to pôsobí a mastnota zíde dole oveľa ľahšie. Potom umyte podlahu, ktorá sa pravdepodobne trochu namočila. Ak vám z riadu stiekla voda, môžete ho odložiť na obvykle miesto. Z linky dajte preč nepotrebné veci a vyneste odpad.
mladá uklízečka
Takto si rýchlo a efektívne upracete celý byt a možno vám to zaberie hodinu času. Záleží na tom ako často si držiavate poriadok.