Chemické svetlo ChemLight Cyalume®, 12 hodín – Červená (Farba: Červená)
Krátky popis Neodolateľný produkt Chemické svetlo ChemLight Cyalume®, 12 hodín – Červená (Farba: Červená) od výrobca Cyalume® u nás nájdete výhodne za 6 €.
Cyalume®
Nasvietiť temnú chodbu alebo viditeľne označiť nepojazdné auto. K tomuto účelu je taktické chemické svetlo ChemLight Cyalume perfektnou voľbou. Firma Cyalume je jeden z popredných svetových výrobcov chemických svetiel. Ich výrobky sa používajú v armáde, u policajtov, v nemocniciach a podobne, a to už od roku 1965. Tieto chemické svetlá spĺňajú smernicu EÚ ATEX pre použitie vo výbušnom prostredí, smernicu EU REACH pre registráciu, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemických látok a vojenské normy NATO. Naviac je každá tyčinka opatrená NSN kódom, expiráciou a dobou svietenia. Chemické svetlo ponúka takmer okamžité svietenie a maximálnu spoľahlivosť. Počas chemickej reakcie, ktorá vyprodukuje svetlo, nevznikajú žiadne škodlivé plyny a nehrozí vznietenie. V prípade potreby stačí tyčinku vybaliť z plastového obalu, zlomiť a pretrepať. Táto svietiaca tyčinka je určená primárne profesionálom v taktickej oblasti, ale je vhodná aj pre outdoorové aktivity aj pre akútne prípady v domácnosti. Využitie tak nájde nielen u taktických operátorov , ale aj u turistov, horolezcov, vodičov a vďaka vodotesnosti aj u potápačov. Svieti vždy a všade Svietiaca tyčinka funguje dokonale vo všetkých možných podmienkach. Vďaka vodotesnému telu je použiteľná aj pri potápaní. Kvôli bezpečnosti je netoxická. Je tiež úplne bezúdržbová a určená je len na jedno použitie. V prípade potreby ju stačí rozbaliť a použiť. Tyčinka funguje nezávisle na elektrickej energii. Je možné ju použiť aj v priestoroch so zákazom vstupu s horľavými materiálmi, pretože je úplne nehorľavá. V jednoduchosti je sila Každá z tyčiniek je samostatne zabalená v plastovom obale. Tento obal tyčinku chráni pred slnečným svetlom a vlhkosťou. Pre použitie stačí obal roztrhnúť a vybrať tyčinku. Telo tyčinky je vyrobené z pevného a odolného plastu , a na vrchnej strane je navyše vybavené praktickým háčikom, ktorý vám uľahčí tyčinku zavesiť na strom, na povraz, na šnúru na krk alebo napríklad na batoh. Chemická reakcia v tyčinke sa naštartuje zlomením a pretrepaním tyčinky. Po zlomení tyčinka svieti intenzívne a potom intenzita pomaly slabne. Vo svieteniu ale pokračuje až ďalších 12 hodín. Obal aj obsah svetla je zdraviu nezávadný. Neobsahuje žiadne škodlivé toxické látky. Životnosť zabaleného nepoužitého svetla je až 4 roky od dátumu výroby. Benefity, o ktorých musíte vedieť: zlatý štandard medzi chemickými svetlami ideálne pre taktické operácie vhodné do domácnosti aj pre outdoor jednoduchá aktivácia - ohnúť do prasknutia a pretrepať na jedno použitie vodotesné pláva na hladine bezúdržbové netoxické nehorľavé hexagonálny tvar tyčinky bráni kotúľaniu svetla položeného na voľnú plochu alebo na zemi pri nechcenom našliapnutí možnosť upevnenia pomocou spevneného háčika konštrukcia háčiku drží tyčinku tam, kam ju upevníte rovná plocha pre ľahkú orientáciu otvoru háčika v tme zárez v háčiku pre zavesenie na povraz otvor v háčiku na prevlečenie šnúrky na krk, na zápästí alebo na výbavu nezávislé na elektrickej energii výrobca je jediným autorizovaným dodávateľom chemických svetiel pre sily NATO dodávané US Armed Forces (americkým ozbrojeným zložkám) spĺňa smernice EÚ ATEX a REACH spĺňa požiadavky podľa military špecifikácií DLA (Defense Logistics Agency) a NAMSA (NATO Maintenance and Supply Agency).
Ďalšie produkty od výrobcu Cyalume®
Ďalšie produkty v kategórii Chemické svetlá