Krátky popis Neodolateľný produkt Tablety na čistenie vody Micropur Forte MF 1T Katadyn®, 50 tabliet (Farba: Viacfarebná) od výrobca Katadyn® u nás nájdete najlacnejšie za 18 €.
Katadyn®
EAN 7612013165046
Tablety na čistenie vody sú dokonalým riešením na dezinfekciu a konzerváciu pitnej vody na cestách. Vďaka kompaktnému baleniu sa skvele hodia na to, aby ste si ich pribalili do batohu – nezaberú tam takmer žiadne miesto a pritom ich môžete kedykoľvek operatívne využiť. Praktická a jednoduchá úprava vody Vďaka tabletám na čistenie vody Katadyn Micropur Forte MF 1T získate nezávadnú vodu na pitie, varenie aj umývanie riadu. Postup je veľmi jednoduchý - tablety stačí vložiť do nádoby, tú naplniť vodou a následne po dobu 10 minút všetko dobre premiešať. Potom je potrebné nechať aktívne zložky 30 minút až 2 hodiny pôsobiť. Odporúčané množstvo je 1 tableta na 1 liter vody. Spolupráca striebra a chlóru Aktívnymi zložkami tabliet na čistenie vody Katadyn sú konkrétne strieborné ióny a chlór. Striebro má totiž jedinečné bakteriostatické vlastnosti. Zatiaľ čo chlór vodu dezinfikuje, strieborné ióny ju uchovávajú v pitnej forme po dobu až šiestich mesiacov. Bezpečné na použitie v pitnej vode Strieborné ióny sa vedia nadviazať na bunkové steny mikroorganizmov a brániť im tak v raste. Chlór má silné oxidačné účinky a efektívne zlikviduje väčšinu húb, prvokov, baktérií a vírusov. Všetky zložky tabliet sú samozrejme bezpečné na použitie v pitnej vode. Len pre číru vodu Je ale nutné upozorniť, že tablety sú vhodné iba na číru vodu. Zakalená voda môže účinok aktívnych látok zoslabovať. Pre zakalenú vodu preto pred použitím tabliet odporúčame použiť mikrofilter Katadyn. Ak má upravená voda miernu príchuť a zápach chlóru, využite na ich odstránenie prípravok Katadyn Antichlór. Plní legislatívne požiadavky Tablety Katadyn Micropur Forte MF 1T spĺňajú požiadavky stanovené vyhláškou 409/2005 Zb. , o hygienických požiadavkách na výrobky prichádzajúce do priameho styku s vodou, ako aj požiadavky zákona č. 258/2000 Zb. , o ochrane verejného zdravia. MZ ČR povolilo uvedenie prípravku na český trh k 1. 6. 2009. Prípravok bol navyše testovaný a bol odporúčaný Českým klubom cestovateľov. Benefity, o ktorých musíte vedieť: tablety na čistenie vody ideálne na cestovanie a na výlety praktická a jednoduchá príprava pitnej vody aktívne zložky: strieborné ióny (1,8 mg/g) a chlór všetky zložky sú bezpečné pre použitie v pitnej vode môže mať miernu príchuť a zápach chlóru uchováva čistú pitnú vodu až po dobu 6 mesiacov balenie obsahuje 50 tabliet dávkovanie: 1 tableta na 1 l efektívne proti mikroorganizmom na použitie 1 osobou vhodné iba pre číru vodu na použitie iba v skle alebo plaste použiteľné/skladovanie: až 5 rokov testy na efektivitu chlóru Mark D. Sobsey, Taksahi Fuji, Patricia A. Shields, 1988. Pathogenes examined: Hepatitis A HM175, Coxsackievirus B5, Coliphages ATCC 13706-B1 Rice et al. , 1982. Pathogenes examined: Giardia lamblia cysts, Giardia muris cysts ďalšie testy a zákonné požiadavky vyhláška č. 409 / 2005 Zb. o hygienických požiadavkách na výrobky prichádzajúce do priameho styku s vodou a na úpravu vody zákon č. 258 / 2000 Zb. o ochrane verejného zdravia povolenie MZČR na uvedenie prípravku na slovenský trh testované a odporúčané Českým klubom cestovateľov.
Ďalšie produkty od výrobcu Katadyn®